Kursy internetowe

Wykładowca: mgr Ewa Barszczowska

Informacje ogólne:

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z problemem stresu szkolnego dotyczącym uczniów klas początkowych. Główną korzyścią ze szkolenia jest udoskonalenie kompetencji w zakresie rozpoznawania przyczyn stresu szkolnego u dzieci oraz reakcji na niego oraz wspomagania uczniów w rozładowywaniu stresu szkolnego.

Program szkolenia:

koncepcje stresu

źródła stresu szkolnego u dzieci

reakcje uczniów na stres szkolny

radzenie sobie dzieci ze stresem szkolnym

odporność uczniów na stres szkolny

Adresaci: szkolenie skierowane jest do wszystkich zainteresowanych tematem, przede wszystkim nauczycieli, wychowawców, terapeutów pracujących z dziećmi z klas 0-3 a także wszystkich rodziców.

Metoda kształcenia:

Nauczanie odbywa się za pośrednictwem sieci Internet. Szkolenie realizowane jest indywidualnie w modelu asynchronicznym. Oznacza to, że naukę można rozpocząć w dowolnym momencie i pracować w dogodnym dla siebie czasie. Nad szkoleniem czuwa nauczyciel, który motywuje uczestnika szkolenia poprzez ocenianie jego prac oraz odpowiada na jego pytania. Uczestnik szkolenia, podobnie jak w tradycyjnych formach kształcenia, może wykorzystać kontakt z nauczycielem zadając mu pytania, prosząc o wyjaśnienia, itp.

Forma zaliczenia: zadanie opisowe

Liczba godzin szkolenia odpowiada: 10 godzinom realizowanym w sposób tradycyjny

Najkrótszy możliwy termin ukończenia szkolenia: 5 dni

Maksymalny termin ukończenia szkolenia: 30 dni

Szkolenie kończy się uzyskaniem zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Prowadzący: mgr Ewa Barszczowska nauczyciel, wychowawca, terapeuta, pedagog. Ukończyła studia magisterskie z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe: pedagog szkolny, pedagogika specjalna w zakresie edukacji integracyjnej i włączającej, oligofrenopedagogika z terapią pedagogiczną. Uczestniczyła w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach i konferencjach naukowych.

CENA: 90 zł

ZAPISZ SIĘ

Na skróty

Kontakt

  • Zamojska 47 pok. 204
    20-102 Lublin
  • 81 744 21 13
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.