Coaching

Co inni o mnie sobie pomyślą ?

Najczęstszą przeszkodą w budowaniu poczucia wartości siebie jest zastanawianie się, co pomyślą o nas inni ludzie. No właśnie, co pomyślą?

Ludzie o wiele chętniej niż o nas myślą o sobie samych. Większość ludzi jest tak zaganianych w swoim życiu, w swoich planach, że bardziej ich interesuje ich życie.

Nie zapominaj też, że inni są takimi samymi ludźmi jak Ty i także oni obawiają się Twojej oceny. Gdy zobaczą, że robisz coś, na co oni sami nie mieliby odwagi, nawet jeśli Ci nie wyjdzie, zyskasz ich szacunek.

Pamiętaj jesteś grzesznikiem, słabym i grzesznym, wiele błędów już popełniłeś, wiele jeszcze popełnisz, ale najważniejsze jest to, aby się nie poddawać. Pamiętaj dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!

Ważne jest również, co Ty myślisz o sobie, czy masz własne zdanie na swój temat, czy może sugerujesz się tym co inni powiedzą ? Jeśli swoją samoocenę uzależniasz od opinii innych osób, to łatwo pozwalasz na manipulowanie sobą. Dlatego tak ważne jest abyś miał własne zdanie na swój temat, pomoże Ci w tym poniższe ćwiczenie:

Zapraszam Cię, abyś na kartce papieru odpowiedział na poniższe pytania:

1. Pomyśl przez chwilę i zapisz to, za co siebie lubisz? (Proszę, żebyś wypisał wszystko, co przychodzi Ci do głowy).

2. Następnie napisz, za co siebie szanujesz ? (Proszę, abyś wypisał za jakie zachowania, sukcesy, decyzje).

3. Kim jesteś w swoim życiu, jakie role pełnisz, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym (Proszę abyś wypisał wszystkie role wskazując jednocześnie, co ty dajesz z siebie i co inni dzięki Tobie mają)

Autor: Dorota Lewtak - Wiceprezes Fundacji Rozwoju Osobistego i Coachingu, Coach, Mentor

Jeżeli jesteś zainteresowany kolejnymi krokami, to zapraszam na bezpłatne spotkanie po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 081 744 21 13 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na skróty

Kontakt

  • Zamojska 47 pok. 204
    20-102 Lublin
  • 81 744 21 13
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.