Coaching

Czy znasz swoją wartość ? Czy wiesz kim jesteś ?

Czasami w Twoim i moim życiu pojawia się niska samoocena, której powodem jest brak pewności siebie. Warto wiedzieć, że poczucie własnej wartości jest pewnym osiągnięciem, na które pracujemy wiele lat. Dlatego chciałabym Cię zaprosić, abyś już dziś podjął kroki ku budowaniu swojej pewności siebie oraz poczucia wartości.

Zapraszam do programu „Ćwicz z Coachem” podczas, którego będziesz mógł popracować nad sobą i wzmocnić swoją osobę.

Na początku zanim zaczniesz ćwiczyć poczucie własnej wartości, spróbuj przyjrzeć się sobie, zastanów się, co teraz o sobie myślisz. Pomimo własnych porażek, spróbuj poznać swoje dobre strony.

Warto rozpocząć pracę nad sobą od doceniania własnej osoby, ale również od uświadomienia sobie, że jestem wyjątkową osobą, że jestem dzieckiem Boga, dziedzicem, którego bardzo kocha Bóg.

Ćwiczenie: Zapraszam Cię, abyś wziął czystą kartkę i długopis i abyś przez 10 min wypisał na kartce wszystkie rzeczy, dzięki którym jesteś z siebie zadowolony.

Wypisz cechy swojego wyglądu, swoich umiejętności, cechy swojego charakteru oraz osiągnięcia z których jesteś zadowolony. Warto, abyś zwrócił uwagę na najdrobniejsze elementy, nawet jeśli wydaje Ci się to nie istotne – pamiętaj to bardzo ważne. Proponuję wypisz wszystko co Ci przyjdzie do głowy np. Może umiesz gotować?

Może świetnie sprzątasz?

Może masz piękny kolor oczu?

Może świetną fryzurę?

Może masz dar rozbawiania ludzi? itd.

Doceń to co masz, uznaj swoją wartość i pamiętaj, że jesteś taki bo takiego zapragnął Cię Bóg. Jesteś stworzony na Jego wzór i podobieństwo i Bóg hojnie Cię obdarował darami i talentami, dzięki którym jesteś dziś takim. Nie musisz już porównywać się z nikim, bo jesteś wyjątkowy w Jego oczach.

Psalm 139, 13-16 :

Ty bowiem utworzyłeś moje nerki,

Ty utkałeś mnie w łonie mej matki.

Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie,

godne podziwu są Twoje dzieła.

I dobrze znasz moją duszę,

nie tajna Ci moja istota,

kiedy w ukryciu powstawałem,

utkany w głębi ziemi.

Oczy Twoje widziały me czyny

i wszystkie są spisane w Twej księdze;

dni określone zostały,

chociaż żaden z nich [jeszcze] nie nastał.

Zachęcam do codziennego czytania listy na głos, aby nie tylko przeczytać, ale również usłyszeć. Możesz również przyczepić tę listę na lodówce, aby była w zasięgu Twojego wzroku i aby inni mogli zobaczyć jakim jesteś cudownym człowiekiem.

Gdy podejmiesz ten krok, zobaczysz jak szybko zmienisz o sobie zdanie, a poczucie Twojej wartości będzie wzrastało z dnia na dzień.

Autor: Dorota Lewtak - Wiceprezes Fundacji Rozwoju Osobistego i Coachingu, Coach, Mentor

Jeżeli jesteś zainteresowany kolejnymi krokami, to zapraszam na bezpłatne spotkanie po wcześniejszym umówieniu pod nr tel. 081 744 21 13 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na skróty

Kontakt

  • Zamojska 47 pok. 204
    20-102 Lublin
  • 81 744 21 13
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.